575486-2019 - ResultatSverige-Linköping: Katetrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CVK
Referensnummer: UC-2018-02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141200 Katetrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Central venkateter (CVK), Central venkateter (CVK) till barn, Introducer till PA-kateter, Ledare till CVK samt CVK Högtryck / Coatad: Silver Klorhexidin
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde J-ledare
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser Central venkateter (CVK), Central venkateter (CVK) till barn, Introducer till PA kateter, Ledare till CVK samt CVK Högtryck / Coatad: Silver Klorhexidin.
Del nr: Anbudsområde Nitinolledare
Del nr: Anbudsområde CVK-set Enkellumen
Del nr: Anbudsområde CVK-set 3-lumen 7FR
Del nr: Anbudsområde CVK-set 3-lumen 8,5 FR
Del nr: Anbudsområde CVK-set 4-lumen 8,5 FR
Del nr: Anbudsområde CVK-set Enkellumen Högtryck 7FR
Upphandlingen avser Central venkateter (CVK), Central venkateter (CVK) till barn, Introducer till PA kateter, Ledare till CVK samt CVK Högtryck / Coatad: Silver Klorhexidin
Del nr: Anbudsområde CVK-set 4-lumen Högtryck 8-9 FR
Del nr: Anbudsområde CVK-set 3-lumen 7 FR Högtryck: Silver Klorhexidin
Del nr: Anbudsområde CVK-set 4-lumen 8,5 FR Högtryck: Silver Klorhexidin
Del nr: Anbudsområde Tunnelerad CVK Högtryck för långtidsbruk, Enkellumen
Del nr: Anbudsområde Tunnelerad CVK Högtryck, Barn för långtidsbruk, Enkellumen
Del nr: Anbudsområde Tunnelerad CVK för långtidsbruk, enkellumen
Del nr: Anbudsområde Tunnelerad Barn-CVK för långtidsbruk, enkellumen
Del nr: Anbudsområde J-ledare barn-CVK
Del nr: Anbudsområde Rak flextip-ledare barn-CVK
Del nr: Anbudsområde CVK-set barn Enkellumen 2FR, 4 -5cm
Del nr: Anbudsområde CVK-set barn Enkellumen 2FR, 6-8 cm
Del nr: Anbudsområde CVK-set barn Enkellumen 3 FR, 4-6 cm med Nitinolledare.
Del nr: Anbudsområde CVK-set barn Enkellumen 3 FR, 7-10 cm med Nitinolledare.
Del nr: Anbudsområde CVK-set barn Enkellumen 3 FR, 12-15 cm med Nitinolledare
Del nr: Anbudsområde CVK-set barn Dubbellumen 4-5 FR, 4-6 cm med Nitinolledare
Del nr: Anbudsområde CVK-set barn Dubbellumen 4-5FR, 7-10 cm med Nitinolledare
Del nr: Anbudsområde CVK-set barn Dubbellumen 4-5FR, 12-15 cm med Nitinolledare
Del nr: Anbudsområde Akut CVK kateter över nål
Del nr: Anbudsområde Introducer för PA-kateterAnbudsområde