2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling motorfordonsförsäkring till AB Kristianstadsbyggen
Beskrivning: Upphandling motorfordonsförsäkring till AB Kristianstadsbyggen och dotterbolaget Galleria Boulevard AB som äger och förvaltar ca 9200 lägenheter och ca 100 000 kvm kommersiella lokaler. Uppdraget består kortfattat av att leverera och vidmakthålla fordonsförsäkringar enligt nedan angivna försäkringsformer under avtalstiden 2027-01-01 t.o.m. 2029-12-31 med option för AB Kristianstadsbyggen och dotterbolaget Galleria Boulevard AB att förlänga avtalet 1+1 år. Beträffande omfattning hänvisas till försäkringsprogrammet för respektive del som hittas tillsammans med övriga delar av anbudsunderlaget i publikationsdokumenten.
Intern identifierare: 868278
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
Ytterligare klassificering (cpv): 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66516100 Ansvarsförsäkringar för motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000