575530-2019 - ResultatSverige-Lund: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Main Optical Components for ForMAX
Referensnummer: V 2019/912
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Procurement of the main optical components for the ForMAX beamline at MAX IV Laboratory, LUnd.
Scope
We are asking for tenders for the design, manufacturing, testing, installation support and delivery of optical components for the ForMAX beamline at the MAX IV 3 GeV storage ring.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38636000 Optiska specialinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen