2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av tunganordningar
Beskrivning: Stadsmiljöförvaltningen ansvarar för ca 17 mil spårvagnsspår inkluderat c:a 250 växlar och 3300 kontaktledningsmaster inom Göteborgs stad. Upphandlingen syftar till att sluta ramavtal som ger Stadsmiljöförvaltningen möjlighet att avropa tunganordningar med överenskomna avropstider och genom succesiva avrop. Stadsmiljöförvaltningen avser att teckna ramavtal med en leverantör
Intern identifierare: SMF-2024-02646
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34940000 Järnvägsmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 34941000 Räler och tillbehör till dessa, 34941800 Spårväxlar, 34946120 Järnvägsmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000