575665-2020 - ResultatSverige-Norrtälje: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsbetalda resor
Referensnummer: BSN 2020-562 / 2020-000256-739
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun tillsammans med Kommunalförbundet Sjukvård och omsorg i Norrtälje (Beställaren) inbjuder er härmed att lämna anbud för upphandling gällande samhällsbetalda resor. Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet att utföra samhällsbetalda resor med mindre fordon. I samhällsbetalda resor ingår skolskjuts, turbundna resor, övriga resor och gruppresor. I uppdraget ingår dessutom att planera aktuella samhällsbetalda resor.
Då nuvarande avtal löper ut 2020-12-31 så är beräknad avtalsstart för detta avtal 2021-01-01, om tider förändras beräknas avtasstart 10 dagar efter avtalstecknande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen