575672-2023 - ResultatSverige-Bergsjö: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lednings- och styrsystem till Nordanstigs kommun
Referensnummer: 13766
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Nordanstigs kommun upphandlar system gällande ledning och styrning som ska förbättra tillgången till information, färdiga rapporter och analysmöjligheter inom kommunens verksamhetsområden och en bättre ekonomisk uppföljning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen