Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livesändningar via webb
Referensnummer: Ä 2022-2903
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende livesändningar (digitala, live och hybridsändningar) via webb samt efterbearbetning av de filmade sändningarna. Leverantören ska tillhandahålla teknik och personal för att genomföra sändningar från digitala möten samt från fysiska möten, seminarier och konferenser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92100000 Film- och videotjänster, 92111000 Film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvärde för ramavtalet uppgår till 2,5 MSEK.