2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlig assistans enligt SFB och LSS
Beskrivning: Falkenbergs kommun genomför upphandling av utförare av personlig assistans enligt SFB och LSS.
Intern identifierare: IU24-73
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del