575795-2025 - Resultat
Sverige – Ställverk – Nätstationer 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNätstationer 2025
BeskrivningRamavtal nätstioner
Intern identifierareKNAB-2025/34
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31214000 Ställverk
Ytterligare klassificering (cpv): 31170000 Transformatorer, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 45315300 Anläggningar för elförsörjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000