575819-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av trafiksignaler
Referensnummer: 17/350
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av utförandeentreprenad för drift och underhåll av trafiksignaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45316212 Installation av trafikljus, 50232200 Underhåll av trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen