2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bearbetning sulfidjord på Loftberget
Beskrivning: Ramavtal för bearbetning av sulfidjord till bl.a. anläggningsjord av olika slag och vältbetong (produkter) på Loftberget i Skellefteå kommun. Leverantören ska tillsammans med kunden ansöka om ändringstillstånd och sedan efter laga kraft vunnet tillstånd utföra bearbetning av sulfidjord till produkter i enlighet med tillståndet. OBS: Läs i avtalet vad som gäller för avtalstiden (tiden inrymmer ansökningstid för ändringstillstånd från avtalsstart och sedan 2 år + 1 + 1 för utförande av tjänsten, vilket börjar efter laga kraft vunnet ändringstillstånd erhållits).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108855:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 45000000 Anläggningsarbete