Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tre Färdtjänstbussar
Referensnummer: VISAB 2018-1108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114300 Färdtjänstfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Två (2) stycken 5,5 tons färdtjänstbussar med bakgavellift
En färdtjänstbuss av typ låggolvsmodell
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen