575868-2025 - Resultat
Sverige – Rekryteringstjänster – Rekryteringstjänst
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekryteringstjänst
BeskrivningLidingö stad har fått i uppdrag att upphandla ramavtal avseende rekryteringstjänster till Lidingö stad (staden).Uppdraget avser rekrytering av främst chefer, specialister och administrativa tjänster men även andra befattningar som staden vill anställa kan komma att bli aktuella.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110808:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenFör enstaka rekryteringar av särskilt strategisk betydelse, har staden möjlighet att beställa en mer avancerad rekryteringsinsats till andra priser än de som är angivna i avtalet. Staden har möjlighet att köpa annonser genom Leverantören.