2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlings- och avtalssystem
Beskrivning: Central upphandling av koncerngemensamt systemstöd för upphandling och avtal för Stockholms stad. Systemstödet ska stödja och effektivt hantera genomförande av stadens upphandlings- och avtalsprocesser samt ge kontroll och överblick över stadens samtliga upphandlingar och avtal. Systemstödet ska ge goda möjligheter till avtalsuppföljning och kontroll av avtalsefterlevnad samt öka möjligheterna till samverkan och erfarenhetsutbyte inom staden.
Intern identifierare: KS 2025/1087
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandlings- och avtalssystem