Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialistkompetens IT Ljusdals kommun 2020
Referensnummer: 8551
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ljusdals kommun har behov av specialistkompetens och supportavtal inom IT.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72222300 IT-tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72262000 Utveckling av programvara, 72266000 Programkonsulttjänster, 72267100 Underhåll av IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen