575923-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater – Upphandling av service, reparationer, tillbehör och förbrukningsartiklar för bevisinstrumentet Evidenzer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av service, reparationer, tillbehör och förbrukningsartiklar för bevisinstrumentet Evidenzer
BeskrivningPolismyndigheten behöver säkerställa löpande service, reparationer och kalibrering av bevisinstrumentet Evidenzer. Tull och Kustbevakningen är avrops berättigande på Ramavtalet. Produkter som tillbehör och förbrukningsartiklar ska gå att avropa från Ramavtalet
Intern identifierareA339.081/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 24950000 Kemiska preparat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av service, reparationer, tillbehör och förbrukningsartiklar för bevisinstrumentet Evidenzer