2. Förfarande
Förfarande
Titel: Phaseshifter Väse
Beskrivning: Ellevio intends to purchase one phase shifter to Väse, 140/140kV, 200 MVA phase shifter, ±30 degrees, located in Värmland close to the city of Karlstad. Expected delivery time is: q1/q2 2028
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108864:Lot:1