Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsskötare Naturum Trollskogen
Referensnummer: DNR- 512-8908-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar inre och yttre fastighetsskötsel och avser tillsyn av fastigheterna och de olika driftanläggningar samt skötsel av grönytor, parkeringsområde i naturum Trollskogen och skötsel av friluftsanordningar i angränsande naturreservat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen