576207-2021 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Anläggningsarbeten för kajer
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K0018.370 Nybyggnad Kaj Karlskrona
Referensnummer: 686/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45241100 Anläggningsarbeten för kajer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny körbar (BK1) förtöjningspir för fartyg på 82x10 meter av betong och stålrörspålar samt en spontkassun med 10 meters diameter.
Installation av infrastruktur såsom vatten, avlopp och kraft-/teleförsörjning mm.