2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogsavverkning
Beskrivning: Avverkningsuppdrag inom Motala kommun. Uppdraget omfattar såväl maskinella som motormanuella arbeten. Uppdraget innebär bl.a. avverkning, gallring och ungskogsröjning som syftar till virkesproduktion, men största delen av uppdraget omfattar åtgärder som syftar till att bibehålla, utveckla eller återskapa natur- och rekreationsvärden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82475:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster, 77210000 Skogsavverkning