Dosdispensering av läkemedel för öppenvård för Norra sjukvårdsregionen, dvs. Region Västerbotten, Region Norrbotten, Region Västernorrland samt Region Jämtland Härjedalen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85149000 Farmaceutiska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen