576260-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Skogsbruk och skogsavverkning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning av skogsmaskinförare
Referensnummer: UH-2019-383
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03400000 Skogsbruk och skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en utbildningsanordnare som ska genomföra utbildning av skogsmaskinförare/skogsvårdare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling, 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen