576270-2021 - ÄndringSverige-Nässjö: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad F-6 skola
Referensnummer: UH-2021-158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet skall i sin helhet motsvara en modern F6-skola.
Hus 3, tillbyggnad i 3 vångsplan, inrymmande mottagningskök, matsal, lärosalar, grupprum, hiss, och lärararbetsplatser. Teknikum placerat på yttertak.
Hus 2, tillbyggnad av idrottshall med tillhörande omklädningsrum och förråd samt länkbyggnad med ny entré och administrations- och personalutrymmen i anslutande del mot hus 1.
Hus 1, ombyggnad för nya planlösningar.