57632-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Skolmöbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träslöjdsmaskiner
Referensnummer: UH-2018-345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39160000 Skolmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett Ramavtal med en (1) leverantör avseende leveranser av träslöjdsmaskiner med tillhörande service och underhåll för Linköpings kommun, Norrköpings kommun, Finspångs kommun, Söderköpings kommun och Valdemarsviks kommun.
Samtliga villkor för avrop/beställning är fastställda i avtalet.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39160000 Skolmöbler, 42000000 Industrimaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen