57635-2022 - ÄndringSverige-Luleå: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinskt förbrukningsmaterial till kommunerna i Norrbotten
Referensnummer: KLF 2021/762
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande medicinskt förbrukningsmaterial till samtliga kommuner i Norrbottens län.