2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avtal Strategisk Partnering
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i AB Gotlandshems upphandling av strategisk partnering för genomförande av byggentreprenad ROT. Detta ska genomföras utifrån Gotlandshems definierade behov och utföras på cirka 2 500 lägenheter. Entreprenaden delas in i flera huvuddelar och kommer att genomföras i tre faser. Målet med upphandlingen är att hitta en strategisk partner/entreprenör som kan stötta oss i att prioritera och paketera ROT-projekt, för att uppnå bästa möjliga resultat vad gäller tid, kostnad och kvalitet.
Intern identifierare: 2024:26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211341 Byggnation av lägenheter
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000