Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Mediabolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Managementkonsulter
Referensnummer: SR1921
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio avser upphandla en (1) ramavtalsleverantör för managementkonsulter avseende organisationsutveckling och en (1) ramavtalsleverantör för managementkonsulter avseende ekonomi- och verksamhetsstyrning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen