576372-2019 - ResultatSverige-VÄNERSBORG: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter-Ramavtal 2020 Tekniska konsulttjänster- Värme, ventilation, sanitet (VVS) samt styr och övervakning (SÖ)
Referensnummer: FAST 2019-00441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultens uppdrag avser projektering, utredningar, mätning och analys samt kontroll och besiktning av entreprenader av ny- och ombyggnadsprojekt inom VVS-området samt styr och övervakningssystem (SÖ).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315400 Byggnadsinspektion, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen