Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internationell programverksamhet för ledare inom civilsamhället
Referensnummer: 00134/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80521000 Utbildningsprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsultstöd för SI:s planerade programverksamhet för ledare inom civilsamhället.
Programverksamheten riktar sig till ledare inom civilsamhället som arbetar för de globala hållbarhetsmålen inom Agenda 2030. Ett program planeras att starta under 2024 och ingår i den här upphandlingen.
Svenska institutet avser att teckna ramavtal med tre leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen