576433-2022 - ÄndringSverige-Landvetter: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lätta fordon (SUV & Pick-up)
Referensnummer: SDA 2022-00668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedavia avser att upphandla ramavtal för avrop av Lätta Fordon.
Följande ramavtalsområden ingår i upphandlingen:
A. Mellanstor SUV
B. Stor SUV
C. Pick-up