576538-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tryckning och tillhörande tjänster – Dekaler, dekorer och foliering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDekaler, dekorer och foliering
BeskrivningRamavtalet omfattar produktion, leverans och vid behov montering av dekaler, dekor och foliering. Exempel på tillämpningar är: fordonsdekaler reflexfolie fönsterdekor väggdekor magnetdekaler hel- eller delfoliering av fordon och inredning. tillfälliga dekaler för kampanjer och evenemang permanenta folier i inomhusmiljöer, t.ex. kontor solskyddsfilm eller frostat glas golvdekor med halkskydd kontrastmarkeringar Även rådgivning i samband med beställning samt demontering av befintlig dekor vid behov ingår i uppdraget.
Intern identifierareKS-2025/00316
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22459100 Reklamdekaler och -klistermärken
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000