See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: HVB, vuxna
Beskrivning: Umeå kommun genomför tillsammans med Bjurholm, Robertsfors, Nordmaling, Vindeln och Vännäs kommuner en upphandling av HVB för vuxna från 18 år samt konsulentstödda familjehem för vuxna från 21 år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: -
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A: Behandling missbruk män, 12-steg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B: Behandling missbruk män, övriga behandlingsmetoder
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: C: Behandling missbruk kvinnor, 12-steg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: D: Behandling missbruk kvinnor, övriga behandlingsmetoder
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: E: Behandling missbruk män och kvinnor, 12-steg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: F: Behandling missbruk män och kvinnor, övriga behandlingsmetoder
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: G: Behandling samsjuklighet missbruk/psykisk ohälsa/neuropsykiatriska problem, och/eller läkemedelsassisterad behandling män och kvinnor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: H: Behandling samsjuklighet missbruk/psykisk ohälsa/neuropsykiatriska problem, och/eller läkemedelsassisterad behandling kvinnor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: I: Konsulentstödda familjehem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108997:Lot:9