Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återbrukade möbler och relaterade tjänster
Referensnummer: 136/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar återbrukade möbler samt relaterade tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39100000 Möbler, 50850000 Reparation och underhåll av möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen