Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinskt elevjournal för elevhälsa
Referensnummer: KFKS 2021/1111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48517000 IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av medicinskt elevjournal för elevhälsa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48517000 IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen