576705-2019 - ResultatSverige-Västerås: Panncentraler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillsyn, service och underhåll av Ökna skolans panncentral
Referensnummer: IN-IN19-0343
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42160000 Panncentraler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på tillsyn, service samt förebyggande- och felavhjälpande underhåll inklusive förbrukningsmaterial och reservdelar till Ökna skolans pannanläggning (pellets, elpanna samt silo) i Tystberga i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Panncentralen används för uppvärmning av skolans byggnader, beredning av tappvarmvatten samt torkning av säd.
Aktuell upphandling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45315100 Eltekniska installationer, 45350000 Maskintekniska installationer, 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar, 50514100 Reparation och underhåll av tankar, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen