Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Abonnemang på inlästa läromedel och studiestöd på modersmål
Referensnummer: GRF-2019-21119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32353000 Ljudinspelningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Grundskoleförvaltningen i Malmö stad inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende abonnemang på inlästa läromedel och studiestöd på modersmål. Två upphandlingskontrakt kommer att tecknas med en och samma leverantör i enlighet med de villkor som framgår av detta förfrågningsunderlag. Ett kontrakt kommer att tecknas avseende inlästa läromedel och ett kontrakt kommer att tecknas avseende studiestöd på modersmål.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22111000 Skolböcker, 79980000 Prenumerationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen