576802-2019 - ResultatSverige-JÖNKÖPING: Kremeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kremering av smådjur till Distriktsveterinärerna
Referensnummer: 7.1.11-14086/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98371120 Kremeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av kremeringsanläggningar till Distriktsveterinärernas mottagningar.
Upphandlingens totala värde uppskattas till 20 000 000 SEK. Uppgiften om volym är bara en vägledning och kan därför komma att variera under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98371100 Kyrkogårdstjänster och kremering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar separat och allmän kremering (samkremering) av smådjur med kringtjänster till Distriktsveterinärernas mottagningar över hela Sverige.