576810-2020 - ResultatSverige-Linköping: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Projektgenomförande av nybyggnation samt om- och tillbyggnationer teknikområde Rör
Referensnummer: UC-2018-298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande avrop av nybyggnationer samt om- och tillbyggnationer för Region Östergötland avseende teknikområde rör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen