576881-2019 - ÄndringSverige-Västervik: Markundersökningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulttjänster för Miljötekniska markundersökningar vid nedlagda deponier
Referensnummer: U-119-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351500 Markundersökningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljösamverkan Sydost har fått i uppdrag att handla upp en ramavtalskonsult som kommunerna kan använda för aktuella undersökningar. Kommunerna som omfattas av ramavtalet är Borgholm, Hultsfred, Mönsterås, Torsås, Vimmerby och Västervik kommuner i Kalmar län