576887-2019 - ÄndringSverige-Lessebo: Larmsystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmssytem för särskild boende äldreomsorg, Lessebo kommun
Referensnummer: 19/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Lessebo kommun ska upphandla modern trygghetsspanade teknik. Kommunens mål är att samtliga boenden inom äldreomsorgen ska utrustas med en moderna lösning för trygghetsskapande tjänster.