576974-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Härnösand: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Odlingsrobot med förbrukning
Referensnummer: 20RS11670
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en odlingsrobot till Laboratoriemedicin på Sundsvalls sjukhus. Förbrukningsmaterial och möjlighet att teckna serviceavtal ingår.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av en odlingsrobot samt ramavtal för förbrukningsmaterial till den till Laboratoriemedicin på länssjukhuset i Sundsvall enligt beskrivning i Kravspecifikation och Upphandlingskontrakt
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen