577051-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter - El, tele och datasystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - El, tele och datasystem
BeskrivningEksjö kommun genomför en samordnad upphandling tillsammans med kommuner och bolag listade nedan. Upphandlingen avser ramavtal avseende kopplat till nybyggnad, tillbyggnad och ombyggnad. Leverantörens konsulter kommer utreda och planera uppdrag med inriktning på kommunala byggnader Ingående kommuner och kommunala bolag Aneby kommun Eksjö kommun Sävsjö kommun Nässjö kommun Eksjö Kommunfastigheter AB Eksjö Energi AB med dotterbolag Sävebo AB Sävsjö skyttecenter Ekonomisk förening AB Sävsjö Industribyggnader
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001