2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request for information, RFI, avseende virtuell kompetensutveckling
Beskrivning: Kungsbacka kommun önskar att ingå ett innovationspartnerskap för att framställa VR-scenarion i utbildningssyfte för personal inom förskola samt skol- och fritidsverksamhet, virtuell kompetensutveckling.
Intern identifierare: 24/16
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd