577202-2021 - ResultatSverige-Östersund: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bärsystem
Referensnummer: TV-2021-01232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket önskar upphandla Utrustningsbälten, Utrustningsväst samt Väskor och ryggsäckar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar, 18931100 Ryggsäckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen