577241-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Vägtrafikledningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra och utställning av avspärrningsmaterial samt TA-planer och relaterade tjänster
Referensnummer: 19/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34923000 Vägtrafikledningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att teckna ramavtal avseende hyra och utställning av avspärrningsmaterial samt TA-planer och relaterade tjänster för successiva avrop under avtalstiden.
Inledning
Jönköping Energi AB inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende TA-planer samt hyra och utställning av trafikavstängningsmaterial.
Denna offentliga upphandling ska leda till ett ramavtal som tecknas med minst två leverantörer där en leverantör väljs som huvudleverantör och den andra som kompletterande leverantör.
Anbudsgivning sker enligt villkor i detta förfrågningsunderlag.
Jönköping Energi AB, som är juridisk motpart, är fortsättningsvis benämnd Beställaren och potentiell(a) avtalsleverantör(er) är benämnd Leverantören/Anbudsgivaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44512600 Redskap för vägarbeten, 45233140 Vägarbeten, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen