2. Förfarande
Förfarande
Titel: 130 kV Markkabel
Beskrivning: Entreprenaden avser förlägga ett nytt 130 kV förband 3x1x630/95mm2 mellan KVM-KNM-KÖM. Entreprenaden omfattar all materiel, utföranden, montage och byggnation av de nya ledningarna VL34 och VL35. Entreprenaden kommer att genomföras som en utförandeentreprenad där entreprenören har ett generalansvar. Utförlig beskrivning utav entreprenaden kommer i nästa steg.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113738:Lot:1