577292-2018 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltbuss
Referensnummer: 18-057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ny skyltbuss.
Den gamla bussen utrustades av: Autokaross i Floby AB
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34136000 Skåpbilar, 42415310 Fordon utan förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen