57730-2017 - ÄndringSverige-Boden: Diverse livsmedel och torrvaror
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – huvudupphandling.
Referensnummer: 738-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på kommunens huvudupphandling av livsmedel till kommunens enheter t.ex. skolor, förskolor, äldreboenden se bilaga 3_leveransställen och leveransdagar.
Uppdraget omfattar att leverera livsmedel enligt bilaga 2_artikelspecifikation. I uppdraget ingår anskaffning, lagerhållning och leverans. Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör/grossist.