577302-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Primärbatterier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Primärbatterier till sjösäkerhetsanordningar
Referensnummer: 19-04298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31420000 Primärbatterier
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket ger Er tillfälle att lämna anbud avseende tecknande av ramavtal, för att mot avrop utföra leverans av primärbatterier att användas i Sjöfartsverkets sjösäkerhetsanstalter i form av fast förankrade flytbojar och fyrar.
Denna förfrågan avser primärbatterier i varierande storlekar mellan ca, 1800 Wh upp till drygt 17 000 Wh per batteri.
Upphandlingsföremål
Sjöfartsverket ger Er tillfälle att lämna anbud avseende tecknande av ramavtal, för att mot avrop utföra leverans av primärbatterier att användas i Sjöfartsverkets sjösäkerhetsanstalter i form av fast förankrade flytbojar och fyrar. Denna förfrågan avser primärbatterier i varierande storlekar mellan ca, 1800 Wh upp till drygt 17 000 Wh per batteri.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31400000 Ackumulatorer, primärceller och primärbatterier, 31411000 Alkaliska batterier, 31422000 Batterienheter, 31440000 Batterier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen