577306-2020 - ResultatSverige-Luleå: Utrustning och artiklar för diagnostik och radiodiagnostik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Screeninginstrument PCR Region Norrbotten
Referensnummer: 20/141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33124000 Utrustning och artiklar för diagnostik och radiodiagnostik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser instrument, reagens och förbrukningsmaterial för automatiserad molekylärbiologisk diagnostik av patogena agens för leverans till Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33696000 Reagens och kontrastmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen